Connect
To Top

Cupa Romaniei la Dans Sportiv

Sala Polivalenta din Iasi a gazduit sambata (3 octombrie) si duminica (4 octombrie) editiea din 2015 a Cupei Romaniei la Dans Sportiv, competitie organizata de Clubul de Dans Sportiv Reflex din Iasi condus de Radu Bujenita, sub egida Federatiei Romane de Dans Sportiv (F.R.D.S.).

Youth Standard Cupa Romaniei 2015 IasiLa Cupa Romaniei 2015 au participat cei mai buni dansatori sportivi de la toate cluburile din tara care au concurat la cele doua sectiuni (dansurile standard si dansurile latino-americane) pe categorii de varsta, respectiv 6-9 ani, 10-11 ani, 12-13 ani, 14-15 ani, 16-18 ani, 19-34 ani si peste 35 de ani.
Concursurile au fost jurizate de cei mai buni 18 arbitri romani ai momentului, corpul tehnic de arbitri fiind condus de Cristian Parnescu, in calitate presedinte de juriu, secondat de Costin Mihaiu in calitate de observator federal si de Iustin Istrate si Radu Velcu, directori de concurs.

De remarcat faptul ca Sala Polivalenta din Iasi a fost plina de iubitori ai acestui sport, iar in seara de sambata, in programul galelor a participat si fanfara Garnizoanei Iasi care a intonat imnul Romaniei, marcand astfel un moment inaltator si emotionant pentru toti cei prezenti in sala.

Rezultatele complete :

Adult (19-34 ani) Open Standard
1. Campigotto Paolo – Petre Alina Daniela// Mihai Petre (Bucuresti)
2. Mushtukov Evgeny – Sardarescu Andreea Carmen// Sp. Stud. Univ. Buc. (Bucuresti)
3. Paraschiv Mihai – Illes Diandra Aniela// Fantezia (Galati) – Authentic Dance Sport 2007 (Bacau)
4. Rusnac Calin – Trasnea Carmen Andra// Alegria (Timisoara) – Alessia Dance (Bucuresti)
5. Fodor N. Csanad – Vaszi Reka// Dance Art – Clubul Sportiv Scolar Targu-Mures (Targu Mures)
6. Vingarzan Radu Andrei – Dragulin Andreea Liana// Mihai Petre (Bucuresti)
Adult (19-34 ani) Open Latin
1. Moldovan Paul Adrian – Tatar Cristina// Dance Art – Clubul Sportiv Scolar Targu-Mures (Targu Mures)
2. Paraschiv Mihai – Illes Diandra Aniela// Fantezia (Galati) – Authentic Dance Sport 2007 (Bacau)
3. Grigore Stefan – Filipescu Laura //Elite Dance Studio (N/A)
4. Leontiev Valeriu – Cureliuc Andreea Carla// Generatia 9 (Bucuresti)
5. Gabor Victor Cristian – Albu Catalina Gabriela// Sp. Stud. Univ. Buc. (Bucuresti)
6. Fuioaga Codrin Constantin – Acatrinei Alexandra Lacramioara// Danceplanet.Ro (Iasi)

Youth (16-18 ani) Open Latin
1. Donosa Vlad – Gologan Otilia// Dance Energy (Iasi)
2. Munteanu Alexandru – Bezusenco Anne Gabriela //Mihai Petre (Bucuresti)
3. Hancu Andrei – Vasileniuc Alina// Acanta (Galati)
4. Nitoiu Alexandru Florin – Simeanu Alexandra Mihaela// Alessia Dance (Bucuresti) – Authentic Dance Sport 2007 (Bacau)
5. Coman Eduard Florentin – Tudorache Irinia Elena// Generatia 9 (Bucuresti)
6. Stan Alexandru Ioan Marin – Popa Maria Diana// Phoenix (Bucuresti)
Youth (16-18 ani) Open Standard
1. Rednic Paul Ionut – Lucaciu Roxana// Rus Team (Baia Mare) – Magnum Vrd (Timisoara)
2. Stan Tiberiu Florin – Grigore Daria //Pas In Doi (Bucuresti) – Palatul National Al Copiilor Bucuresti (Bucuresti)
3. Munteanu Alexandru – Bezusenco Anne Gabriela// Mihai Petre (Bucuresti)
4. Bires Laurentiu Andrei – Tanasuica Violeta Andreea //Mihai Petre (Bucuresti)
5. Nedea Adrian Florentin – Pitic Ana Maria //Just Dance (Bucuresti) – Pas In Doi (Bucuresti)
6. Bezerghianu Adrian Vasile – Tutuianu Bianca Ioana// Alessia Dance (Bucuresti)
7. Hancu Andrei – Vasileniuc Alina// Acanta (Galati)
Junior II (14-15 ani) Open Standard
1. Beca Alin Andrei – Tampau Elena Catalina// Authentic Dance Sport 2007 (Bacau)
2. Gradea Laviniu Ionut – Bujor Alexandra Cristina// Zedan’S (Bucuresti)
3. Ghita Andrei – Preda Alexandra Bianca// Alla Dance (Ploiesti)
4. Constantin Elvin – Adochitei Carina Monica// Imperial Buzau (Buzau)
5. Muresan Tudor – Precup Ada Maria //Dansul Viorilor (Reghin) – Dance Art – Clubul Sportiv Scolar Targu-Mures (Targu Mures)
6. Robu Vlad Nicolae – Nyiki Nadia Camelia// Rus Team (Baia Mare)
7. Dobranis Darius – Hritcu Mesenschi Dennis// Dance Art – Clubul Sportiv Scolar Targu-Mures (Targu Mures)
Junior II (14-15 ani) Open Latin
1 . Beca Alin Andrei – Tampau Elena Catalina// Authentic Dance Sport 2007 (Bacau)
2 . Ene Vlad – Iosub Ioana Antonia Valentina //Dance (Braila) – Dance Energy (Iasi)
3 . Mihai Alexandru Cristian – Andrei Raluca Maria //Generatia 9 (Bucuresti)
4 . Constantin Elvin – Adochitei Carina Monica// Imperial Buzau (Buzau)
5 . Gradea Laviniu Ionut – Bujor Alexandra Cristina// Zedan’S (Bucuresti)
6 . Negruser Nicolae Matei – Toma Mara// Danceplanet.Ro (Iasi)
Junior I (12-13 ani) Open Latin
1. Lupoaie Cosmin – Radu Maria Cristina// Fantezia (Galati)
2. Grigoras Valentin Orlando – Ababei Melisa Roberta// Mihai Petre (Bucuresti)
3. Matasaru Stefan Liviu – Motoc Alexandra// Dance Energy (Iasi)
4. Nitu Marius Eric – Stanciu Ioana Daiana// Alessia Dance (Bucuresti)
5. Kope Sandor – Francu Emilia Ioana// Pro Dance Studio (Brasov)
6. Baranyai Erik Gerhard – Ardelean Daria Alexia// Dance Mania.Ro (Lugoj)

Junior I (12-13 ani) Open Standard

1. Lupoaie Cosmin – Radu Maria Cristina// Fantezia (Galati)
2. Marita Ciprian Petre – Bumba Oana Tamara// Royal Dance Club (Satu-Mare)
3. Nitu Marius Eric – Stanciu Ioana Daiana// Alessia Dance (Bucuresti)
4. Matasaru Stefan Liviu – Motoc Alexandra //Dance Energy (Iasi)
5. Vatamaniuc Alexandru Andrei – Danila Alexandra Ioana// Zedan’S (Bucuresti) – Generatia 9 (Bucuresti)
6. Pop Andrei Gabriel – Lupse Melissa Adysa// Rus Team (Baia Mare)

Juvenil II (10-11 ani) Open Standard
1. Miu Mihnea Cristian – Bidica Julia Denisa// Pas In Doi (Bucuresti)
2. Vadana Rares Emanuel – Neculae Tea Maria// Fantezia (Galati)
3. Constantin Rares Dan – Popa Jasmine Mihaela// Fantezia (Galati)
4. Pantazi Robert Stefan – Morariu Alessia Ioana Viole//t (Bucuresti)
5. Simion Stefan – Ionescu Maria// Mihai Petre (Bucuresti)
6. Duminica Bogdan Stelian – Dolniceanu Maria Sara// Dance Energy (Iasi)
7. Dobranis Denis – Vacar Iris// Dance Art – Clubul Sportiv Scolar Targu-Mures (Targu Mures) – Top Dance Life (Bistrita)
Juvenil II (10-11 ani) Open Latin
1 Vadana Rares Emanuel – Neculae Tea Maria// Fantezia (Galati)
2 Miu Mihnea Cristian – Bidica Julia Denisa// Pas In Doi (Bucuresti)
3 Duminica Bogdan Stelian – Dolniceanu Maria Sara //Dance Energy (Iasi)
4 Dobranis Denis – Vacar Iris// Dance Art – Clubul Sportiv Scolar Targu-Mures (Targu Mures) – Top Dance Life (Bistrita)
5 Simion Stefan – Ionescu Maria// Mihai Petre (Bucuresti)
6 Pantazi Robert Stefan – Morariu Alessia Ioana// Violet (Bucuresti)
7 Besleaga Radu Stefan – Balaban Alexandra// Dance Studio (Iasi)

Juvenil I (6-9 ani) 4F Latin
1 .Zaharia Razvan – Tarzianu Ana// Dance Energy (Iasi)
2 .Rusu Alex – Rusu Maya// Rus Team (Baia Mare)
3 .Pislaru Eduard Victor – Mihalache Maria Georgiana// Mihai Petre (Bucuresti)
4 .Lefter Anghelescu Rares Andrei – Hartopeanu Maria Izabela// Fantezia (Galati)
5 .Padurariu Stefan Alexandru – Herman Anastasia// Dance Studio (Iasi)
6 .Pop Bogdan Ioan – Rafa Madalina Diana// Latino Angels (Dej)
Juvenil I (6-9 ani) 4F Standard
1. Pislaru Eduard Victor – Mihalache Maria Georgiana// Mihai Petre (Bucuresti)
2. Zaharia Razvan – Tarzianu Ana //Dance Energy (Iasi)
3. Lefter Anghelescu Rares Andrei – Hartopeanu Maria Izabela// Fantezia (Galati)
4. Rusu Alex – Rusu Maya //Rus Team (Baia Mare)
5. Padurariu Stefan Alexandru – Herman Anastasia// Dance Studio (Iasi)
6. Pop Bogdan Ioan – Rafa Madalina Diana// Latino Angels (Dej)
7. Cristescu Stefan Cristian – Nagat Ana //Reflex (Iasi)

Seniori (peste 34 ani) Open Standard
1. Nedelcu Silviu Adrian – Nedelcu Nicoleta// Violet (Bucuresti)
2. Boros Virgil – Demsorean Ana //Hobby Dance-Decodance
3. Momocea Marius – Bunescu Suzana// Impetus (Bucuresti)
4. Kiss Bertalan Cristian – Illyes Dalma Maria// Rus Team (Baia Mare)
5. Stefanescu Florin – Mitrea Adriana Violeta// Adamas (Bacau)
Seniori (peste 34 ani) Open Latin
1. Momocea Marius – Bunescu Suzana// Impetus (Bucuresti)
2. Kiss Bertalan Cristian – Illyes Dalma Maria// Rus Team (Baia Mare)
3. Potolea Paul – Goncearu Raluca// Phoenix (Bucuresti)

Felicitari tuturor!

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Comunicate